ZUZANA GINDL-TATÁROVÁ

filmová dramaturgička, scenáristka, publicistka a pedagogička

Je absolventkou katedry filmovej a televíznej scenáristiky a dramaturgie na pražskej FAMU. Začiatkom osemdesiatych rokov patrila k novej generácii dramaturgov a scenáristov, ktorí pôsobili v Štúdiu hraných filmov na Kolibe. Zároveň písala aj pre televíziu a rozhlas v Bratislave. Spolupracovala na dvanástich celovečerných filmoch. Medzi významné spolupráce patrí dramaturgia k filmom Kára plná bolesti (1985) v réžii Stanislava Párnického, Sedím na konári a je mi dobre (1989) v réžii Juraja Jakubiska, Let asfaltového holuba (1990) v réžii Vlada Balca a Neha (1991) v réžii Martina Šulíka. Viedla aj tvorivo-kritický seminár na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave.

RADKA HOFFMANOVÁ

dramaturgička a vedúca industry na MFF pre mládež Young Film Fest, MFF ELBE DOCK a riaditeľka Audiovizuálneho Centra v Kine Kavalírka

Je absolventkou Rozhlasovej a televíznej dramaturgie a scenáristiky na Janáčkovej akademii múzických umění v Brne, kde v súčasnosti pôsobí ako doktorandka. Vo svojom doktorskom výskume sa sústredí na súčasnú kinematografiu pre mládež v Európskom kontexte. Ako scenáristka spolupracovala s Českým rozhlasom, RTVS a Centrom architektury a městského plánování v Prahe. V minulosti absolvovala stáž v European Children's Film Association v Bruseli.

KRZYSZTOF SIENKIEWICZ

promotér poľskej kinematografie, organizátor MFF Żubroffka

Je organizátorom a koordinátorom projektu Film Podlasie in Attack! Reloaded, ktorý pomáha propagovať filmy a filmových tvorcov z PodlasIa v Poľsku. Pracuje v kultúrnom centre Bialystok, kde organizuje eventy, akcie a festivaly, ako napríklad Medzinárodný festival krátkych filmov ZUBROFFKA alebo festival Underground/Independent. Je spoluorganizátorom viacerých filmových workshopov a programov výmeny mládeže s Ukrajinou, Českou republikou, Gruzínskom a Poľskom, ako aj stoviek filmových premietaní v Európe. Navyše, ako nezávislý filmový režisér je spoluautorom krátkych filmov (napr. Krańce świata – Człowiek ryba) a dokumentárnych filmov ( napr. Tandemem przez pogranicze / Tandem v pohraničnom pásme). Vo voľnom čase aktívne spolupracuje s kultúrnou komunitou Podlasie Makes Me Happy, ktorá podporuje tvorivých ľudí a filmy z regiónu na východnej strane Poľska a Európy.

CSABA BOLLOK

režisér

absolvoval filmovú a televíznu réžiu na maďarskej Akadémii drámy a filmu v roku 1994, študoval film v USA, vytvoril krátke filmy v legendárnom Štúdiu Béla Balázsa v 90tych rokoch. Jeho hrané filmy získali mnoho domácich, ale aj medzinárodných cien, medzi nimi aj „Európsky objav roka” (2007). Dva z jeho filmov boli vybrané spomedzi klasických maďarských filmov Národným filmovým archívom: Silent Years (1993), a Iska’s Journey (2007). Svoj ďalší hraný projekt, Maze-In-Lake vyvíja v Zentrope, v Belgicku. Je pravidelným lektorom na Univerzite Eszterházyho Károlya v Egeri, hlavným lektorom v pražskom Midpoint Central-European Scriptwriting Centre, občasným profesorom na DFFB v Berlíne, kreatívnym poradcom v RAWI Screenwriters Lab Jordan. Vedie celosvetové workshopy v scenáristike, nezávislej a analógovej filmovej tvorbe.

KYRYLO MARIKUTSA

riaditeľ KISFF, CEO TYTR a distribučnej spoločnosti KyivMusicFilm

Spoluzakladateľ a riaditeľ Kyjevského medzinárodného festivalu krátkych filmov (KISFF), najväčšieho festivalu krátkych filmov na Ukrajine od roku 2012. Od roku 2015 Kyrylo pracuje aj na projekte KyivMusicFilm — nezávislej distribučnej spoločnosti, ktorá sa zameriava na kinodistribúciu dokumentárnych a umeleckých filmov. Okrem toho KyivMusicFilm otvoril pre ukrajinské publikum aj projekcie opery, baletu, hudobných koncertov a klasických filmov. Výsledkom je, že návštevnosť za rok je viac ako 120 000 a počet zverejnených filmov ročne je viac ako 50. KyivMusicFilm tiež organizuje festival dokumentárnych filmov INTRO, ktorý zahŕňa filmy súvisiace s hudbou a kultúrou. Od roku 2021 Kyrylo vyvinul TYTR, ukrajinskú kurátorskú platformu na streamovanie filmov pre dokumentárne a umelecké filmy.