Best Shorts 2022

BEST SHORTS 3

By 29 septembra, 2022 No Comments

Filmoví „fajnšmekri“ sa vďaka výberke BEST SHORTS 3 môžu tešiť na to najlepšie, čo svet krátkeho filmu ponúka. Medzi filmami, ktoré si diváčky a diváci môžu pozrieť, sa nachádza aj film zo slovenskej produkcie CHLIEB NÁŠ KAŽDODENNÝ, ocenený na tohtoročnom festivale v Karlových Varoch. Táto 26-minútová snímka rozoberá problém alkoholizmu a jeho vplyv na rodinný život.

Ďalej sa môžu tešiť na film, ktorý vyhral špeciálnu cenu poroty na festivale Clermont-Ferrand 2022 s názvom ON THE SURFACE od autorky Fan Sissoko, ktorá má mali-francúzske korene, no žije v Reykjavíku. Snímka rozpráva príbeh ženy, ktorá reflektuje na výchovu svojho dieťaťa, v krajine, ktorá nie je jej vlastným domovom.

Návštevníci tiež uvidia film MY UNCLE TUDOR, ktorý získal cenu Zlatý medveď na filmovom festivale Berlinale 2021. Je krátkym dokumentom o rodine a pochádza z produkcie moldavských filmárov.

V sekcii bude premietnutá aj Juhokórejská sonda do vlastnej mysle s názvom GAKJIL / PERSONA od režisérky Sujin Moon, ktorá bola v súťaži tohtoročného festivalu Cannes a za zmienku tiež stojí aj film THE LONGEST DREAM I REMEMBER – mexická 20-minútovka o snoch a ľuďoch, ktorá bola ocenená na festivale Sundance v roku 2021.

Pásmo „BEST SHORTS 3“ obsahuje aj ruský film o mladých športovcoch a ich láskach TRAP, ktorý bol ocenený Zlatým medveďom v kategórii krátkych filmov v roku 2022.

7.10. 20:00

Múzeum SNP