Viliam Štrelinger

výkonný riaditeľ festivalu

Producent a produkčný. Pracoval na úspešných slovenských filmoch ako Kandidát, Čiara, či Amnestie. Šesť rokov pôsobil ako finančný riaditeľ Visegrad Film Fóra. Produkoval niekoľko online reklám a online seriálov. Je otcom 3 detí, má rád cyklistiku a bojové umenia.

Maroš Hečko

umelecký riaditeľ festivalu

Zakladateľ Festivalu AZYL SHORTS, etablovaný slovenský producent, scenárista a hudobník. Autor úspešných filmových, televíznych a rádiových projektov (100názorov, OdVeci). Napísal niekoľko románov a spolupracoval na mnohých filmoch. V súčasnosti sa venuje scenáristickej a filmovej tvorbe. Jeho posledným kinofilmom, bol film Zátopek, ktorý koprodukoval.

Patrícia Alexia Pošová

festivalová koordinátorka

Alex je pomerne čerstvou absolventkou odboru Produkcia audiovizuálneho umenia na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU. Okrem toho má za sebou aj rok mediálnej komunikácie na Akadémii médií.  Svoje pracovné skúsenosti najradšej uplatňuje vo svete reklamnom a festivalovom. Ako produkčná a koordinátorka sa podieľala na príprave viacerých filmových a hudobných festivalov (Festival AZYL, Fest Anča, Febiofest, VFF, Pohoda, Jazzové dni a iné). Je spokojná, keď majú veci systém. V osobnom živote nikdy neodmietne dobrú kávu, knihu, film, hudbu a letenku, hoci aj na kraj sveta.

Filip Kubiš

technický koordinátor

Filip je bývalý hlavný koordinátor Festivalu Azyl v rokoch 2008–2012, aktuálne facilitátor a IT konzultant. K festivalu sa postupne vracal od roku 2018 az sa znovu stal pevným členom tímu v roku 2020. Okrem festivalu sa venuje reklamnej produkcii a marketingu. Zaujíma sa o psychológiu, bojové športy, IT a film.

Paulína Vítková

koordinátorka distribúcie a filmových licencií

Pochádza z Liptova a okrem hôr a prírody ju baví najmä tvoriť a preto miluje umenie v každom tvare. Vyštudovala filmovú scenáristiku a dramaturgiu na Akadémii umení v Banskej Bystrici, ale už počas štúdia zabŕdala aj do filmovej produkcie. Podieľala sa na filmových projektoch Janove zrno (2019), Amnestie – Film o filme (2019) a Spomienky ’89 (2019), najnovšie scenáristicky na hranom dokumentárnom filme Geruca (2022), ktorý bude mať premiéru v septembri. Spolu s partnerom Michalom Stašákom tvoria kreatívne filmové štúdio RYL Motion. AZYL SHORTS sa venuje už tretí rok na rôznych pozíciách, tento ročník ako koordinátorka distribúcie a filmových licencií. Okrem festivalu sa momentálne popri rodičovskej dovolenke a starostlivosti o ročné dvojičky venuje aj vývoju nového seriálu.

Daniela Ondríková

administratívna a festivalová koordinátorka

Absolventka odboru dramaturgie a scenáristiky na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Umenie ju napĺňa od malička. Prešla si kurzami maľovania, hry na klavír, spevu, herectva, no nakoniec sa našla vo filme. Ešte počas štúdia bola v pôvodnom produkčnom tíme filmu „Jozef Mak“ a podieľala sa na scenáristickej príprave o Slovenských hradoch a zámkoch pre Filmworx. Aktuálne pracuje na viacerých filmových projektoch. V rámci filmového festivalu krátkych filmov AZYL SHORTS má na starosti koordináciu novo vytvoreného projektu AZYL FRIENDSHIP.

Dominika Vanková

produkcia

Dominika je absolventka VŠMU, Katedry produkcie a distribúcie. Pracovala ako koordinátorka produkcie na filmoch Amnestie, Zátopek, Slovo a ako druhá asistentka réžie na filme Láska hory prenáša a seriáli KRIMI KRAJ v produkcii TV JOJ. Okrem kinematografii sa aktívne venuje aj tancu. Môžete ju vidieť aj v Divadle Nová scéna v rôznych muzikáloch. Miluje cestovanie, pivo a čas strávený s kamarátmi a rodinou. Okrem príprav festivalu sa začína venovať aj prípravam vlastnej svadby, ktorú plánuje o rok.

Dominika Kramerová

grafická dizajnérka

Dominika je grafická dizajnérka, ktorá vyštudovala grafický dizajn na School of Visual Arts v New Yorku a od svojich 19 rokov žije na rôznych miestach po svete. Špecializuje sa na tvorbu vizuálnych identít značiek a popri tom dizajnuje vlastnú kolekciu yoga podložiek v spolupráci so značkou @pepeandwolf. V roku 2021 si so svojim partnerom založila vlastné dizajnové štúdio @kumi.studio a momentálne žije a pracuje z Bali. 

Karina Sporinová

produkcia sprievodných eventov

Absolvovala štúdium na VŠMU v odbore Produkcia a distribúcia audiovizuálneho umenia. 

Pracovala na rôznych dokumentárnych a televíznych produkciách či filmových festivaloch (Geruca, Vietor, Dialóg s planétou, MFF Bratislava, Art Film Fest a iné.)

Daniela Grečnerová

reklama a marketing

Danka vyštudovala Fakultu masmediálnej komunikácie v Trnave. Pracovala vo Fun Rádiu,

Zoznam.sk, spoluzakladateľka BeatBan.sk, a výherkyňa Startupawards.sk roku 2015 s projektom Tootoot.fm. Momentálne je CEO a PR manažérka v agentúre House of ukulele.

Andrej Polakovič

PR

Momentálne 28 ročný, počas festivalu už 29 ročný. Narodený, vyštudovaný aj pracujúci v Banskej Bystrici. V máji roku 2018 úspešne zavŕšil magisterské štúdium na Akadémií umení, odbor herectvo pod vedením Františka Výrostka a Tomáša Mischuru. Približne od apríla roku 2019 pôsobil v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici ako herec/bábkoherec a od roku 2022 pôsobí ako PR manažér v banskobystrickej Záhrade – centre nezávislej kultúry. Popri tom moderuje, spieva, venuje sa slam poetry, pomáha s organizáciou rôznorodých podujatí nielen v Záhrade. Pohybuje sa okolo LGBTI+ komunity, miluje Pokémonov, jedlo (tvorba aj konzumácia) a filmy/seriály všetkých možných žánrov (aktuálne u neho najviac fičia horory).

Matej Žilák

IT podpora, web

Programátor s vyše 10 ročnými skúsenosťami vo webových aj mobilných technológiách. Okrem freelancingu sa venuje vzdelávaniu mladých programátorov a podieľal sa na rôznorodých projektoch (eDoku, Vectary, Kniha_FM, 100názorov). Medzi jeho hobby patrí vývoj hier a tvorba tvrdej muziky.

Jaro Alman

administratívna podpora

Dlhoročná podpora festivalu.