Na Slovensku, ale i v Strednej Európe, je Festival AZYL jedinečným podujatím. Vytvárame priestor pre prezentáciu autorov krátkych filmov a videoklipov. Našim hlavným cieľom nie je len kvalitná príprava samotnej súťaže, ale ambícia vytvoriť platformu, ktorá zabezpečí propagáciu tvorcov pred širokou i odbornou verejnosťou. Okrem prezentácie filmov online ponúkame divákom aj klasické premietania. Tie sa uskutočňujú po Slovensku a v zahraničí počas aktuálneho roka 2021.

Aktuálny ročník festivalu podstúpil zásadnú zmenu!
Festival AZYL už nie je len online festivalom, ale fyzicky sa uskutoční v Banskej Bystrici na prelome septembra a októbra 2021 !
Tešiť sa môžete na súťažné sekcie, ale aj tie najlepšie krátke filmy z Oscarov, Cannes, Karlových varov a tiež z jednotlivých krajín V4. Pripravujeme tiež bohatý sprievodný program a nočné koncerty hudobníkov a DJov z V4ky.
Prihlasovanie na aktuálnu súťaž trvá od 1. marca do 15. augusta 2021. Slávnostný galavečer spojený s premietaním finálových filmov a odovzdávaním cien sa uskutoční na našom festivale v Banskej Bystrici a bude streamovaný live aj na našom webe a portáli denníku SME.

 

Záznam z live streamu slávnostného galavečera ročníku 2020 je stále dostupný tu: