Best Shorts 2022

OTVÁRACÍ CEREMONIÁL + BEST SHORTS 1

By 30 septembra, 2022 No Comments

Po slávnostnom otvorení festivalu AZYL SHORTS v Múzeu SNP sa môžeš tešíť na sekciu BEST SHORTS 1! V tomto pásme krátkych filmov Vás pozývame užiť si súčasné snímky z výberu filmového festivalu v Cannes!

SAME OLD je titul 15-minútového filmu režiséra Lloyda Lee Choia, ktorý bol natočený v koprodukcii USA a Kanady v roku 2022. Príbeh je venovaný čínskemu imigrantovi Luovi, ktorý pracuje ako doručovateľ jedla a ukradli mu to najcennejšie, čo mohli – jeho donáškový bicykel.

Ďalším v tomto pásme je bulharský film PA VEND / DISPLACED. Film Samira Karahodu pojednáva o dvoch hráčoch ping-pongu, ktorých ambícia udržať ich obľúbený šport pri živote núti putovať z jedného miesta na druhé s jediným majetkom ich klubu: hracími stolmi.

Ghanský film TSUTSUÉ v réžii Armarteia Armara je snímkou o synoch rybára, Sowaha a Okaia, ktorí sa vyrovnávajú so stratou svojho najstaršieho brata, ktorý sa utopil počas rybárskej výpravy.

Nasledujúci film z americkej produkcie sa odohráva v Grécku po páde socializmu. Film BELLA z roku 2020, ktorý režírovala Thelyia Petraki, bude taktiež súčasťou výberu toho najlepšieho z festivalu v Cannes.

Pásmo ukončí francúzsky film z roku 2022 LE FEU AU LAC / FIRE AT THE LAKE, ktorého autorom je režisér Pierre Menahem. Vo filme sa Felix vráti z pasenia kráv domov ku svojej matke, ktorú nájde ležať nehybnú na posteli. Otrasený nečakaným zážitkom uteká preč. 

5.10. 18:00

Múzeum SNP