O WORKSHOPOCH:

Počas nášho workshopu sa mladí, nádejní filmári oboznámia so základmi scenáristiky, réžie, produkcie, strihovej skladby, či práce pred kamerou. Workshopy sú určené najmä stredoškolákom.

Počas piatich dní budú účastníci za pomoci štyroch lektorov vedení k tomu, aby svoj námet na zadanú tému previedli čo najlepšie do minútového filmu. Tento rok sa workshopy nesú v téme ekológie. Konkrétna podtéma bude študentom oznámená na začiatku každého workshopu. Pracuje sa v malých skupinkách. Jeden lektor vedie maximálne štyroch študentov. Lektori sú mladí profesionáli z filmového prostredia, každý s rôznym študentským a profesionálnym pozadím a tým pádom aj s rôznymi prístupmi k samotnému filmu.

Samotné premietanie hotových filmov bude verejné podujatie ako súčasť filmového festivalu, na ktorom sa workshop uskutoční. Frekventanti na ňom odprezentujú svoje filmy. Premietanie bude spojené s krátkou diskusiou. Autori jednotlivých filmov, tak dostanú krátku spätnú väzbu jednak od svojich kolegov, lektorov a návštevníkov festivalu.

Po ukončení workshopu, budú najlepšie filmy umiestnené na stránku https://azylshorts.sk/. Takýmto spôsobom sa budú môcť filmy dostať k širokej verejnosti. Okrem toho budú podporené na facebooku a instagrame Festivalu AZYL. Práve Festival AZYL sa môže stať budúcim útočiskom pre absolventov workshopu, nakoľko výstupom workshopu sú minútové filmy, čo je jednou zo súťažných kategórii Festivalu AZYL a tým pádom tam môžu so svojimi filmami pokračovať.

 

Workshopy AZYL finančne podporili Slovenské elektrárne, ktorým záleží na ekologických témach a ich osvete a Audiovizuálny fond, ktorému záleží na vzdelávaní mladých filmárov.

 

WORKSHOPY 2021:

jún 2021 // Košice // Art Film Fest Košice

júl 2021 // Pezinok // PAFF – Pezinský alternatívny filmový festival

september 2021 // Piešťany // Medzinárodný filmový festival Cinematik Piešťany

október 2021 // Banská Bystrica // Festival AZYL

 

NAŠI LEKTORI:

ENRIK BISTIKA

Režisér a kameraman narodený v Medzeve. Je absolventom VŠVU a venuje sa tvorbe krátkych filmov. Má za sebou viacero spoluprác na väčších aj menších filmových projektoch. Debutoval filmom Grassvater v poviedkovom filme DOGG. Je úspešným režisérom hudobných videoklipov. Spoločne s Aďou Štrbovou tvoria umelecké duo Mystika Produkt.

 

BRANISLAV GOTTHARDT

Je absolventom VŠMU, katedry strihovej skladby, ako režisér spolupracoval na rôznych televíznych a filmových projektoch.

 

DOMINIK JURSA

Je absolventom VŠMU a venuje sa tvorbe dokumentárnych filmov. Minulý rok mal premiéru jeho film Zlatá zem.

 

 

VERONIKA KONIAROVÁ

Je absolventkou bakalárskeho stupňa dokumentárnej trvorby na Akadémii umení v Banskej Bystrici, kde si momentálne dokončuje aj magisterský stupeň. Venuje sa grafickému dizajnu, kamere, strihu. Na škole debutovala svojím bakalárskym filmom Sen, ktorý natáčala v New Yorku.

 

BARBORA SLIEPKOVÁ

Je absolventkou magisterského stupňa Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v Bratislave na katedre dokumentárnej réžie v ateliéri Mgr. Art. Petra Kerekesa, ArtD.  Momentálne pracuje na filme Čiary.

 

MICHAL STAŠÁK

Je absolventom filmovej dokumentárnej tvorby na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Pracoval na viacerých krátkych filmoch a dokumentoch, rovnako aj na seriálovej tvorbe. Jeho debutový film Janove zrno momentálne putuje po festivaloch.

 

Pre viac informácií o nadchádzajúcich workshopoch nás kontaktujte cez mail: info@azyl.sk

 

 

WORKSHOP 2020

Tento rok sa náš workshop konal na Cinematiku – 15. Medzinárodnom Filmovom Festivale  v Piešťanoch.

Viedli ho traja mladí filmoví profesionáli: Branislav Gotthardt, Michal Stašák a Dominik Jursa.

Téma workshopu bola Nenechajte sa oklamať a naši účastníci vytvorili 5 krátkych filmov o hľadaní pravdy.

 

WORKSHOP 2019

Náš workshop sa konal na 27. ArtFilm Feste – Medzinárodnom Filmovom Festivale  v Košiciach.

Účastníkov viedli štyria lektori: Barbora Sliepková, Veronika Koniarová, Michal Stašák a Branislav Gotthardt.

Téma workshopu bola Reklama na festival.

Leave a Reply