WORKSHOPY 2022

V roku 2022 sa uskutočnili dva filmárske AZYL workshopy. Oba spájala téma ponúkajúca mnohé možnosti interpretácie a následného pretavenia do minútového audiovizuálneho zážitku – Svet zajtrajška. Uskutočnili sa pod vedením našich skúsených lektorov Števky Lovasovej, Michala Stašáka, Daniela Riháka a Valery Neskaradzianyho. Prvý zo série sa konal v Piešťanoch na 17.ročníku festivalu Cinematik v dátume 13.-18.septembra 2022. Druhý prebiehal na festivale Azyl shorts v Banskej Bystrici od 5.-9.októbra 2022. Oboch sa zúčatnili mladí slovenskí aj ukrajinskí študenti.

WORKSHOPY 2021

Prvý zo série štyroch workshopov tohto roka sa konal na 28. ArtFilm Feste – Medzinárodnom Filmovom Festivale v Košiciach pod vedením loktoriek a lektorov Barbory Sliepkovej, Veroniky Koniarovej, Michala Stašáka a Dominika Jursu. Témou workshopu bola Ekológia a podtémou Globálne otepľovanie.

Druhý tohtoročný workshop sa uskutočnil počas PAFFPezinského alternatívneho filmového festivalu v Pezinku pod vedením Barbory Sliepkovej, Daniela Riháka a Veroniky Koniarovej. Tému Ekológia doplnila podtéma Energia potrebná pre život.

Workshop AZYL sa konal aj počas festivalu CINEMATIK v Piešťanoch od 15.–19. septembra. Študenti*ky nakrútili filmy s podtémou Recyklácia pod vedením lektoriek Veroniky Koniarovej a Štefánie Lovasovej a lektorov Daniela Riháka a Juraja Mravca.

Sériu Workshopov AZYL sme uzavreli v Banskej Bystrici na Festivale AZYL. Pod vedením Daniela Riháka, Barbory Sliepkovej a Štefánie Lovasovej študenti*ky vytvorili krátke filmy s podtémou Doprava.

WORKSHOP 2020

Tento rok sa náš workshop konal na Cinematiku – 15. Medzinárodnom Filmovom Festivale  v Piešťanoch.

Viedli ho traja mladí filmoví profesionáli: Branislav Gotthardt, Michal Stašák a Dominik Jursa.

Téma workshopu bola Nenechajte sa oklamať a naši účastníci vytvorili 5 krátkych filmov o hľadaní pravdy.

WORKSHOP 2019

Náš workshop sa konal na 27. ArtFilm Feste – Medzinárodnom Filmovom Festivale  v Košiciach.

Účastníkov viedli štyria lektori: Barbora Sliepková, Veronika Koniarová, Michal Stašák a Branislav Gotthardt.

Téma workshopu bola Reklama na festival.